Jak koniec sezonu ocenia kapitan drużyny?

Nie można powiedzieć, że dziewczyny odpuszczają i leniuchują przed kolejnym starciem, które ma mieć miejsce już niedługo, ponieważ 15 lutego. Ostatni tydzień przed wielkim starciem z rywalkami siatkarki trenują zdecydowanie ostrzej i mocniej, niż zazwyczaj, mając nadzieję pokazać dokładnie, na co je stać, kiedy staną na boisku. Stawka jest wysoka, ponieważ wychowanki trenera Marka Mierzwińskiego wciąż mają szansę na awans.

Jest o co walczyć

Jak sam trener przyznaje, trener dziewcząt do najlepszej, pierwszej czwórki w pierwszej lidze siatkówki jest jak najbardziej realny oraz osiągalny. Najważniejsze i w zasadzie decydujące będą najbliższe dwa weekendowe spotkania, nie licząc w to pauzy, która ma miejsce między 8 i 9 lutego. Trener wspomina również niekoniecznie udane spotkania, takie jak mecz w Murowanej Goślinie, czy przegrane spotkanie z Karpatami Krosno. Mierzwiński podkreśla również, że jeżeli do awansu jednak nie dojdzie, dziewczęta z pewnością będą niezadowolone z traconych wcześniej bezsensownie punktów.

Nic nie jest przesądzone

Emocje będą drużynie Zawiszy towarzyszyć z pewnością do samego końca oraz do samego finału, jednak, jak mówi trener, same sobie zgotowały taki los. Najbliższy mecz rozegra się w Krakowie 15 lutego. Obecne przygotowania i treningi są zdecydowanie intensywniejsze, by przed samym spotkaniem mieć świeże spojrzenie na całą sytuację oraz by być jak najlepiej przygotowanymi do zadania. Jedno jest pewne – będą starać się wypaść jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *