Technika gry

Gra zespołowa popłaca

Tak z pewnością mogą powiedzieć zawodniczki Roltexu po swoim ostatnim meczu z Silesią Volley, którą ograły w pięknym stylu. Dziewczęta są bardzo zadowolone z wyników swojej gry, a jak twierdzą, wynik zawdzięczają znakomitemu zgrania i grze zespołowej. Dzięki temu w ich ligowym dorobku punktowym dopisano kilka kolejnych punktów. Katarzyna Wawrzyniak podkreśla, że tego dnia świetnie było widać w nich ducha drużyny, a one doskonale się rozumiały i grały jak jeden organizm. Wawrzyniak dodała, że zaskoczyły tego dnia wszystkie elementy gry, które powinny wypalić. I to przyczyniło się do sukcesu.

Agata Skiba: gra zespołowa to podstawa

Skiba podkreśla, że na sukces pracowały wszystkie i wszystkie jednakowo na ten sukces zasłużyły. Jednym z najlepszych elementów gry tego dnia była zagrywka – to właśnie ona dała drużynie przewagę. Przeciwna drużyna niekoniecznie radziła sobie z ich przyjmowaniem oraz z przebiciem się za blok drużyny przeciwnej, a takie elementy w grze bardzo cieszą i dają motywację i siłę do dalszej walki.

Trener jest zadowolony

Również trener, Marek Mierzwiński, jest bardzo zadowolony z wyniku, jaki osiągnęła jego drużyna. Cieszy się, że zawiszanki pokazały się dzisiaj ze swojej najlepszej, walecznej strony, którą chciałby oglądać znacznie częściej, również na kolejnych spotkaniach. W tym meczu były znakomite, a szczególnie dobra była Katarzyna Wawrzyniak. Trener docenił również środkowe zawodniczki, ciesząc się i życząc sobie w duchu dalszych tego typu sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *