Osiągnięcia

Niepokonane na swoim boisku

MLKS Roltex Zawisza Sulechów po raz kolejny pokazały, że są najlepsze i że zasługują na miano najlepszej pierwszoligowej drużyny siatkarskiej w przyszłości. Na swoim własnym boisku odniosły genialne zwycięstwo nad Silesią, nie dając drużynie przeciwnej żadnych złudzeń co do ostatecznego wyniku meczu, który wyniósł 3:0. Trzeci etap gry był najbardziej zacięty – tutaj Silesii udało się w całej rozgrywce zdobyć jedynie 11 punktów.

Niebywałe zwycięstwo w doskonałym stylu

Spotkanie zaczęło się jednak mniej kolorowo i wcale nie zapowiadało takie spektakularnego zwycięstwa. Pierwszy set był dosyć wyrównany, dopiero kiedy na tablicy wyników można było zobaczyć wynik 5:5, gospodynie wzięły się ostro do roboty. Wystarczyło kilka kontrataków, aby zdobyć nad rywalkami aż trzy punkty przewagi. Dalej niemal każda piłka Silesii była przebijana, co nie pozwalało na przejęcie prowadzenia. Pierwszy set ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0.

Drugi set był zacięta walką

W drugim secie rywalki starały się nie dawać za wygraną, a mecz był grany punkt po punkcie, żadna ze stron nie odpuszczała. Docierając do wyniku 8:8, po skutecznym i doskonałym zagraniu Agaty Skiby gospodynie uzyskały czteropunktową przewagę. Ta przewaga wciąż się powiększała, a dziewczęta trenowane przez Sebastiana Michalaka miały coraz większe problemy ze skoncentrowaniem się na przyjmowaniu oraz zagrywaniu piłek. Tych strat przeciwniczkom nie udało się już odrobić i mecz zakończył się ostatecznym wynikiem 3:0 dla gospodyń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *