Site Loader

Jeżeli ktoś myśli o tym, żeby rozpocząć trenowanie, jednak nie zamierza się wybrać na siłownię, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby trenować w warunkach domowych. Liczą się chęci, które warto od razu przekuwać w czyn. Nie pozwólmy sobie na coś takiego, że zaczniemy od nowego roku, od pierwszego dnia wiosny, od wakacji, od urodzin, itd. Jeżeli chcemy się ruszyć, to zróbmy to natychmiast. Nie odkładajmy niczego na później. Dobrym pomysłem będzie zakup odpowiedniego urządzenia, które będzie nas motywowało do ćwiczeń.

Ćwiczenia na całe ciało

Taki urządzeniem może być atlas do ćwiczeń. Jest to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń, które można spotkać na wielu siłowniach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby postawić je również w swoim domu. Nawet wtedy, kiedy mamy dla siebie tylko małą kawalerkę. Nie zapominajmy, że takie atlasy dostępne są w różnej formie, dzięki czemu zawsze dobierzemy dla siebie najbardziej optymalne urządzenie. Dlaczego akurat atlas do ćwiczeń? Ponieważ pozwala na wykonywanie ćwiczeń na całe ciało. Na takim atlasie znaleźć można różne ciężary, które są pomocne przy ćwiczeniu nóg, brzucha, ramion, przedramion, pleców, rąk. Należy jednak pamiętać, że ćwiczenia przy nim wykonywane nie należą do łatwych ze względu na ciężary właśnie. Jeżeli ktoś nie lubi mocnego i naprawdę solidnego wysiłku fizycznego, który przewiduje przelanie dużej ilości potu – nie powinien się na niego decydować. Dodatkowo osoby chorujące na serce oraz mające problemy z kręgosłupem powinny zrezygnować z ćwiczeń na atlasie.

Jak ćwiczyć?

Atlas umożliwia ćwiczenia na różne partie mięśniowe. Pamiętajmy jednak o zachowaniu odpowiedniego bezpieczeństwa poprzez dobieranie dobrych ciężarów. Nigdy nie bierzmy się za takie z którymi nie damy sobie rady. Kontuzja nikomu nie jest potrzebna. Brzuch można ćwiczyć poprzez wykonywanie skłonów w pozycji stojącej, siedzącej lub nawet klęczącej. Pomocna przy tym będzie ławeczka zamontowana przy atlasie lub też odpowiedni wyciąg, który jednocześnie tak mocno nie obciąża kręgosłupa. Uda to jeden z takich tematów, który interesuje zarówno kobiety, jak również mężczyzn. Mięśnie czterogłowe na atlasie można ćwiczyć poprzez wykonywanie przysiadów z obciążeniem na barkach. Jeżeli ktoś myśli o mięśniach dwugłowych to powinien wykonywać uginanie nóg w leżeniu. Dla bezpieczeństwa można położyć się na płaskiej ziemi, jeżeli ktoś obawia się upadku z ławeczki przy atlasie. Forma ćwiczeń zależy od tego jaki model urządzenia znajdzie się w naszym domu.

People obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com

Post Author: Karina